Stomatologia zachowawcza jest dziedzinę stomatologii, która zajmuje się głównie zapobieganiem i leczeniem próchnicy zębów. Próchnica może zaatakować każdą tkankę twardą zęba: szkliwo, zębin i kostniwo, a także każdą jego część: koronę i korzeń. Należy też pamiętać, że próchnica to choroba zakaźna, która może przenosić się na sąsiednie zęby, a nieleczona może prowadzić do powikłań ze strony miazgi zęba.

Stomatologia zachowawcza to najszerszy dział stomatologii, zajmujący się wszystkimi metodami zachowania zębów w ich najbardziej naturalnym kształcie i właściwościach. Tak więc można stwierdzić, że stomatologia zachowawcza lecząc przywraca nam stan zębów zbliżony najbardziej do ideału (zęby są zdrowe i żywe). Aby jednak taki stan osiągnąć, potrzeba olbrzymiej wiedzy stomatologicznej oraz umiejętności, a także najnowszej techniki, która powoduje, iż działania zaplanowane przez lekarza osiągają dokładnie zamierzony cel.

Endodoncja

Endodoncja jest dziedziną stomatologii zachowawczej zajmującą się leczeniem kanałowym zębów. W dużym uproszczeniu leczenie kanałowe polega na usunięciu zainfekowanej lub martwej miazgi z komory i kanałów korzeniowych zęba poprzez mechaniczne i chemiczne opracowanie kanałów korzeniowych a następnie ich wypełnienie materiałami chemicznie obojętnymi, nie drażniącymi okolicy przylegającej do wierzchołka korzenia.

W trakcie leczenia kanałów korzeniowych dentysta wykorzystuje szereg narzędzi, zwanych narzędziami kanałowymi. W naszej praktyce stosujemy maszynowe narzędzia niklowo-tytanowe, które umożliwiają sprawne opracowanie kanału korzeniowego z minimalnym ryzykiem złamania narzędzia.

Oferujemy szeroki zakres usług stomatologicznych, dysponujemy najnowszymi metodami leczenia uzębienia naszych pacjentów:

Wypełnienia estetycznymi materiałami światłoutwardzalnymi, kompozytami
Odbudowę mono zniszczonych zębów przy pomocy wytrzymałych materiałów światłoutwardzalnych z zastosowaniem ćwieków okołomiazgowych lub wkładów koronowo-korzeniowych standardowych
Leczenie nadwrażliwości szyjek zębowych
Wybielanie zębów
Leczenie endodontyczne zębów mlecznych i stałych